Newsletter

JACHRANKA 2023

14.09.2023

Niemal za chwilę – 22.09.2023, rozpocznie się konferencja „Jachranka 2023. O chorobach płuc praktycznie”. Zostały ostatnie miejsca – osoby niezdecydowane zachęcamy do udziału i rejestracji.

Zarejestruj się | Zobacz program | Ważne informacje dla uczestników

JESIEŃ 2023

5.09.2023

Serdecznie zapraszamy na nasze jesienne konferencje w tematyce alergologia/pneumonologia:

jachranka

Jachranka 2023, O chorobach płuc praktycznie, 22-24.09.2023, hotel Windsor, Jachranka 75

WWW: https://zdrowepluca.edu.pl

Organizator: Stowarzyszenie Zdrowe Płuca, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i  Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Formuła: spotkanie realizowane w postaci 3 równoległych paneli, podzielonych na moduły tematyczne, zawierające prezentacje, warsztaty praktyczne oraz wspólne omówienie zawartych w module zagadnień i ilustrujących je przypadków. Zajęcia są nagrywane, uczestnicy wybierają swoją ścieżkę edukacyjną. Celem spotkania jest jak najpełniejsze przedstawienie zagadnień z zakresu pneumonologii i alergologii oraz wypracowanie – pod okiem uznanych ekspertów – praktycznych umiejętności postępowania.

Program: https://zdrowepluca.edu.pl/program/

Rejestracja i cennik: https://zdrowepluca.edu.pl/rejestracja-i-oplaty/


 

forum

VIII Kliniczne Forum Ekspertów PTA: Skuteczniejsze i bezpieczniejsze leczenie w Alergologii i Pulmonologii, 26-28.10.2023, Hotel Focus Premium, Warszawa
Anafilaksja, alergia na jady owadów, mastocytoza (AAJM), 27.10.2023, Hotel Focus Premium, Warszawa

WWW: https://forum2023.pta.med.pl, https://aajm.pta.med.pl

Organizator: Polskie Towarzystwo Alergologiczne

Formuła: spotkanie realizowane w postaci wykładów i warsztatów. Na spotkaniu nie zabraknie wyzwań – tych odnoszących się do relacji pacjent-lekarz, ale także lekarz-system. Trudne pytania pozwolą opracować postulaty stworzenia narodowego programu leczenia chorób alergicznych i pulmonologicznych. Uczestnicy mogą brać udział w całym programie Forum obejmującym również możliwość uczestnictwa w konferencji AAJM  lub tylko w panelu AAJM.

Program: https://forum2023.pta.med.pl/program/, https://aajm.pta.med.pl/#program

Rejestracja i cennik: https://forum2023.pta.med.pl/rejestracja/


 

serceipluca

Serce i płuca, 25.11.2023, hotel Scandic, Gdańsk

WWW: https://serceipluca.pl/

Organizator: Gdański Uniwersytet Medyczny

Formuła: spotkanie interaktywne o charakterze seminaryjnym. Zostaną omówione problemy rozpoznania i  leczenia chorób serca, płuc i alergii z uwzględnieniem  schorzeń rzadszych, ale klinicznie istotnych. Celem spotkania  jest wykształcenie spojrzenia na chorego ponad podziałami specjalizacji lekarskich. Konferencja łączy zagadnienia,  które mogą interesować alergologów, internistów, kardiologów, pneumonologów oraz specjalistów medycyny rodzinnej. Jest kontynuacją spotkań o tym tytule organizowanych w poprzednich latach.

Program: https://serceipluca.pl/#program

Rejestracja i cennik: https://serceipluca.pl/#rejestracja